Działamy

 

 

 • burza.jpg

  Projektowa burza mózgów – mapy myśli

  Nasz udział w XI edycji projektu poprzedziły już od września wstępne przygotowania, takie jak ogólne zapoznanie z projektem, jego założeniami, hasłem przewodnim. Pracowaliśmy indywidualnie i zespołowo.

 • japonia1.jpg

  Co zawdzięczamy Japończykom? – Lekcja uczniowska

  Nasi uczestncy projektu przygotowali i przeprowadzili lekcję uczniowską na temat - Co zawdzięczamy Japończykom?

 • 3_krolowie1.jpg

  Trzej Królowie - co o nich wiemy?

  Trzej Królowie - kim byli, skąd przybyli. Na te i inne pytania odpowiada w swojej prezentacji jeden z uczestników projektu.

 • awicenna1.jpg

  Awicenna i jego wpływ na rozwój europejskiej medycyny i filozofii

  Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane - tak twierdził Awicenna, czyli słynny perski lekarz i filozof, zwany „ojcem nowoczesnej medycyny” i „najsłynniejszym uczonym islamu”. Prezentacja uczestniczki projektu przedstawia jego postać. 

 • jerozolima1.jpg

  Wszystkie szlaki prowadzą do Jerozolimy

  Jerozolima w średniowieczu stała się celem nie tylko pielgrzymkowym, ale także wypraw krzyżowych. Jakie to miało skutki dla kontynentu europejskiego? O tym jest prezentacja przygotowana przez jednego uczestnika projektu.

 • filozofiabiz1.jpg

  Filozofia bizantyńska i jej wpływ na Europę

  Cesarstwo Bizantyńskie to bezpośredni spadkobierca społeczeństwa antycznego. W filozofii bizantyńskiej odnajdujemy trzy podstawowe elementy cywilizacji europejskiej, składające się na jedną całość: hellenizm, prawo rzymskie i chrześcijaństwo. W prezentacji przygotowanej przez jednego uczestnika projektu więcej na temat filozofii bizantyńskiej i jej wpływu na rozwój myśli i nauki europejskiej. 

 • maurowie1.jpg

  Wpływ Arabów na kulturę i sztukę na Półwyspie Iberyjskim

  Islamski podbój Półwyspu Iberyjskiego rozpoczął się w 711 roku. W ciągu siedmiu lat oddziały muzułmańskie opanowały prawie cały półwysep. Rekonkwista, czyli proces odbijania ziem spod władzy muzułmańskiej, ruszyła z Asturii dopiero w drugiej połowie IX wieku. Kampania jednak trwała blisko osiem wieków. Sprawdzamy wpływ Arabów na kulturę i sztukę Hiszpanii.