Korzystamy

 • muzeum1.jpg

  Z wizytą w Muzeum Archeologicznym w Krakowie

  Część naszej grupy wybrała się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, by bliżej poznać kulturę starożytnego Egiptu i jej dziedzictwo. Dzięki szerokiej wiedzy przewodnika, oprócz obejrzenia licznych eksponatów, poznaliśmy mnóstwo ciekawostek z nimi związanych.

 • film_samarkanda1.jpg

  Filmowa podróż do Samarkandy

  Pierwsza zagadka zainspirowała naszą grupę projektową do bliższego poznania Samarkandy. W związku z tym obejrzeliśmy film o tym niezwykłym mieście.

 • filmzydzi.jpg

  Żydzi aszkenazyjscy i Żydzi sefardyjscy, skąd wzięły się tradycje - wykład online

  Jednym z tematów, jaki opracowała nasza grupa w ramach projektu, było "Od Wschodu do Zachodu - szlakiem Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich". Jeden z uczestników tegorocznej edycji przygotował prezentację na ten temat, a później jeszcze bardziej poszerzyliśmy naszą wiedzę.

 • kazimierz1.jpg

  Z wizytą na krakowskim Kazimierzu

  W ramach projektu Oblicza Dialogu zwiedzaliśmy Kazimierz, uczestniczyliśmy w warsztatach w Synagodze Starej poznając kulturę, historię i tradycje żydowskie.

   

 • filmtatarzy.jpg

  Podlasie. Kim są polscy Tatarzy?

  Według badań, tatarska krew może płynąć nawet w 2 milionach Polaków. Potomkami polskich Tatarów byli tacy znani ludzie, jak Henryk Sienkiewicz czy aktor Charles Bronson. Kim są polscy Tatarzy i gdzie można ich spotkać? Tego i wielu innych rzeczy dowiedzieliśmy się z ciekawego dokumentu: Podlasie. Kim są polscy Tatarzy?