Korzystamy

 • lekcjaeko1.jpg

  Wielka Lekcja Ekologii

  W niedzielę 26 września w Arena Garden przy TAURON Arena Kraków uczestniczyliśmy w 4. Wielkiej Lekcji Ekologii pod hasłem „Kraków dla klimatu”.

 • betlejemplants1.jpg

  A my do Betlejem. Roślinność Ziemi Świętej - webinar

  W grudniu, dzięki organizatorom takim jak: Ogrody Nowej Huty, Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa i Ośrodek Kultury Norwida, mieliśmy okazję uczestniczyć w webinarze „A my do Betlejem. Roślinność Ziemi Świętej”. Wykład dr Marii Lankosz-Mróz z Polskiego Towarzystwa Botanicznego umożliwił nam wirtualną wędrówkę przez całą florę i faunę Izraela do Betlejem.  

 • galicja1.jpg

  Poznaj Galicję, Camino de Santiago i wszystkie ich tajemnice - webinar

  W grudniu, dzięki wirtualnym przewodnikom, poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat Galicji i Santiago de Compostela. 
  Drogą do Santiago co prawda zajmowaliśmy się już podczas poprzednich edycji projektu, ale tym razem zwracaliśmy większą uwagę na świat przyrody, cuda natury.

 • moznapanikowac.jpg

  Można panikować

  Dzięki powszechnej dostępności na YT, wspólnie obejrzeliśmy dokumentalny film Jonathana L. Ramseya „Można panikować”, którego bohaterem jest profesor Szymon Malinowski, naukowo zajmujący się zmianami klimatycznymi.

 • nadzieja1.jpg

  Nadzieja umiera ostatnia

  Po wcześniej obejrzanym filmie „Można panikować”, nie mogliśmy przejść obojętnie wobec kolejnego filmu tego samego autora J.L. Ramseya „Nadzieja umiera ostatnia”.

 • raport1.jpg

  Raport „Troska o stworzenie próbą naszej wiary”

  Raport pt. „Troska o Stworzenie próbą naszej wiary” przedstawia stosunek duchownych i świeckich katolików do współczesnych problemów ekologicznych, na tle wybranych faktów mówiących o dewastacji środowiska, w kontekście nauczania Kościoła powszechnego.

 • zima.jpg

  Motyw zimy w polskiej literaturze i sztuce

  „Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy. Mroźnym śniegiem w oczy prószy. Wichrem w polu gna! Nasza zima zła!”

 • omanut1.jpg

  Symbolika zwierząt w żydowskiej tradycji i sztuce

  W czwartek 17 lutego mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu online Ewy Gordon  „Omanut, czyli o sztuce żydowskiej. Symbolika zwierząt w żydowskiej tradycji i sztuce”.

 • postdawniej1.jpg

  O ziemiańskich tradycjach wielkopostnych – spotkanie online

  W czwartek 10 marca podczas spotkania online mieliśmy okazję wysłuchać wykładu Marty Dardzińskiej w ramach Festiwalu Nowe Epifanie na temat ziemiańskich tradycji wielkopostnych.

   

 • tulipany.jpg

  Wiosna w Holandii czyli tulipanomania

  Niektórym z nas udało się skorzystać z webinaru w ramach projektu Ogrody Nowej Huty, który prowadziła dr Maria Lankosz-Mróz (Polskie Towarzystwo Botaniczne). Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

 • konkurpapieski.jpg

  Konkurs papieski „Z zachwytu dla Istnienia”

  Dwójka naszych uczestników projektu próbowała swoich sił w konkursie papieskim „Z zachwytu dla Istnienia” z zakresu nauczania papieża Franciszka i Jana Pawła II w tematyce ekologii opierając się o encykliki Laudato Si i Centesimus Annus.  

 • shinto.jpg

  Shinto – religia czy sposób życia?

  W ramach "Religioznawczego Podróżnika" mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu online, którego tematem był problem religii we współczesnej Japonii. 

   

 • narodziny1.jpg

  Narodziny w kulturze ludowej, czyli jak lud witał nowe życie

  W trakcie kolejnego spotkania online zapoznaliśmy się z  tradycjami związanymi z narodzinami.

 • klucze.jpg

  Klucze do obrazów: Poranek po nocnej burzy i Burza w Górach Skalistych

  Dzięki Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu mieliśmy okazję uczestniczyć w uczcie dla miłośników natury i malarstwa.